Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Szczecinie

Otwarcie wystawy i wręczenie nagród konkursu "Szczecin i Pomorze Zachodnie moimi oczami"

2021-06-10

W dniu 8 czerwca 2021 r. w siedzibie naszej szkoły, odbyło się otwarcie wystawy, wręczenie pamiątkowych dyplomów oraz nagród dla laureatów konkursu „Szczecin i Pomorze Zachodnie moimi oczami”. Wydarzenie zostało objęte honorowym patronatem Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego, Urzędu Miasta Szczecin i Kuratorium Oświaty w Szczecinie. Celem konkursu było ukazanie piękna województwa zachodniopomorskiego, promocja utalentowanej młodzieży oraz ich nauczycieli.

GRAND PRIX otrzymała Zofia Włodkowska-Moszej uczennica kl. VIII Szkoły Podstawowej nr 1 im. Komisji Edukacji Narodowej w Dębnie za pracę malarską bez tytułu.

W kategorii MALARSTWO nagrodę otrzymała Aleksandra Mołodecka uczennica kl. VII Stowarzyszenia Publicznej Szkoły Podstawowej na Głębokim w Szczecinie za pracę pt „Rzut okiem” (nauczyciel/opiekun Marzena Grabowska).

W kategorii RYSUNEK nagrodę otrzymała Zofia Włodkowska-Moszej uczennica kl. VIII Szkoły Podstawowej nr 1 im. Komisji Edukacji Narodowej w Dębnie za pracę bez tytułu. W kategorii GRAFIKA nagrodę otrzymał Oliwier Cywka uczeń kl. VII Szkoły Podstawowej nr 3 w Świdwinie im. Lotników Polskich za pracę pt. „Kościół pw. MP Nieustającej Pomocy w Świdwinie w blasku księżyca ” (nauczyciel/opiekun Marta Jakubik).

W kategorii FOTOGRAFIA nagrodę otrzymała Emilia Smolińska uczennica kl. VI Szkoły Podstawowej im. Jana Kochanowskiego w Sławsku za pracę pt. „Powrót do portu” (nauczyciel/opiekun Magda Wysocka).

Ponadto Jury wyróżniło Julię Kasperec uczennicę kl. VIII Szkoły Podstawowej nr 41 z Oddziałami Integracyjnymi w Szczecinie za pracę pt. „Wały Chrobrego o zmierzchu” (nauczyciel/opiekun Monika Surdyk). Ze względu na wyjątkowe okoliczności, Jury postanowiło przedstawić na wystawie jedynie prace nagrodzone.

Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz był sponsorem nagród dla laureatów. Uroczystość zaszczycił swoją obecnością pan Marcin Biskupski Z-ca Dyrektora Wydziału Współpracy Terytorialnej i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego.

Gratulujemy wszystkim laureatom, uczestnikom i nauczycielom przygotowującym uczniów do konkursu.

"Świątynia i morze" - Zbigniew BAJEK / Zbigniew SZOT

2021-06-16

II Międzynarodowe Biennale Grafiki - zaproszenie na wystawę

2021-06-11