Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Szczecinie

Rozstrzygnięcie konkursu „Szczecin i Pomorze Zachodnie inspirują”

2019-05-25

W dniu 22 maja 2019 r. odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastycznego dla uczniów najstarszych klas szkół podstawowych województwa zachodniopomorskiego pt. „Szczecin i Pomorze Zachodnie inspirują”. Na konkurs wpłynęło 38 prac w czterech kategoriach.
Zgodnie z regulaminem Jury przyznało następujące nagrody:
GRAND PRIX otrzymała Barbara Chruszcz uczennica kl. VIII Szkoły Podstawowej nr 21 w Szczecinie
za pracę pt. „Moje miasto nocą” (nauczyciel/opiekun Karolina Gołębiowska).
W kategorii MALARSTWO nagrodę otrzymała Ewelina Łazęcka uczennica kl. VIII Publicznej Szkoły Podstawowej w Bezrzeczu za pracę pt „Zamek Książąt Pomorskich” (nauczyciel/opiekun Jolanta Beker).
W kategorii RYSUNEK nagrodę otrzymała Maja Stępniak uczennica kl. VIII Społecznej Szkoły Podstawowej STO nr 1 w Szczecinie za pracę pt. „Rzeźbimy formę po szczecińsku” (nauczyciel/opiekun Karolina Gołębiowska).
W kategorii GRAFIKA nagrodę otrzymała Milena Kuińska uczennica kl. VIII Szkoły Podstawowej nr 55 w Szczecinie za pracę pt. „Most do przyszłości” (nauczyciel/opiekun Ewa Banaś).
W kategorii FOTOGRAFIA nagrody nie przyznano.
Ponadto Jury wyróżniło prace następujących uczniów :
W kategorii FOTOGRAFIA wyróżnienie otrzymała Aleksandra Tańska uczennica kl. VIII Szkoły Podstawowej w Przybiernowie za pracę pt. „Paprykarz” (nauczyciel/opiekun Ewa Banaś).
W kategorii RYSUNEK wyróżnienie otrzymała Zuzanna Michalak uczennica kl. III Gimnazjum w Choszcznie za pracę pt. „Najpiękniejsza Kuśnierska” (nauczyciel/opiekun Magdalena Kiela) oraz Jolanta Artiuch uczennica kl. III Gimnazjum nr 3 w Gryficach za pracę pt. „Lokalne planetarium” (nauczyciel/opiekun Mikołaj Materne).
Ze względu na wyjątkowe okoliczności, Jury postanowiło przedstawić na wystawie jedynie prace nagrodzone.
Wręczenie nagród odbędzie się podczas wystawy pokonkursowej w Liceum Plastycznym w Szczecinie, ul. Kurkowa 1, dnia 5 czerwca 2019 r. o godz. 12.30. Serdecznie zapraszamy.
Gratulujemy wszystkim laureatom, uczestnikom i nauczycielom przygotowującym uczniów do konkursu.
Kurator konkursu mgr Krzysztof Krzywiński

2019-06-07
Otwarcie wystawy i wręczenie nagród konkursu Szczecin i Pomorze Zachodnie inspirują

W siedzibie naszej szkoły, w dniu 5 czerwca 2019 r. odbyło się otwarcie wystawy, wręczenie pamiątkowych dyplomów dla nauczycieli, wyróżnień oraz nagród laureatom konkursu „Szczecin i Pomorze Zachodnie inspirują”.

Wydarzenie zostało objęte honorowym patronatem Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego, Urzędu Miasta Szczecin i Kuratorium Oświaty w Szczecinie. Celem konkursu było ukazanie piękna województwa zachodniopomorskiego, promocja utalentowanej i wrażliwej młodzieży oraz ich nauczycieli. Ekspozycja reprezentuje nagrodzone prace w kategoriach: rysunek, malarstwo oraz grafika.

Pan Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz był sponsorem nagród dla laureatów.
Uroczystość zaszczycił swoją obecnością pan Arkadiusz Mazepa Z-ca Dyrektora Gabinetu Marszałka Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego.

"Świątynia i morze" - Zbigniew BAJEK / Zbigniew SZOT

2021-06-16

II Międzynarodowe Biennale Grafiki - zaproszenie na wystawę

2021-06-11